Mi is az az AVIVA módszer?
Egy olyan torna, amely pozitívan hat a női egészséget érintő problémákra, mint például a mensturációs görcsökre, a ciklus rendszertelenségére és a peteérés hiányára vagy gyengeségére. A torna beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusait, felpörgeti a vérkeringést, a nyirokkeringést és vérbőséget okoz. A szervezetünkben életvitelünk miatt pangó 5 liter vérünket intenzíven körforgásra ösztönzi, ennek hatására kellő mennyiségű és minőségű vér jut a szerveinknek. Nem csak nőknek, de férfiaknak is hasznos torna lehet, de az ő részükre picit más gyakorlatok javallottak, írja Tóth Lívia, aki a módszert Magyarországon elkezdte oktatni.
A gyakorlatsort AVIVA Gabriella Steiner kísérletezte ki, erről bővebben olvashatnak az érdeklődők az avivamodszer.hu weboldalon vagy a megvásárolható könyvekben.
Azt írják, hogy az AVIVA sem csodaszer én mégis abban reménykedem, hogy a torna rendszeres végzése meghozza a várva várt javulást és a PCOS-om nyomtalanul eltűnik. Persze ettől függetlenül tudom, hogy ha nem figyelek oda rá, ismét visszajön. Szeretném, ha tünetmenetes lenne az állapotom mindenféle kemikália és gyógyszeres beavatkozás nélkül.
Rengeteg sikertörténetet lehet olvasni a módszer oldalán, a kötetekben vagy egyik másik oktató saját weblapján is. Ennyi élettörténet nem lehet kitaláció és az ismeretségi körömben is található olyan nő, akinek segített ez a torna, hogy a cisztái elmúljanak és a várva várt kisbaba meg tudjon foganni.
Sokak életében az orvosok már csak a lombik programot ajánlják, amitől több nőtársamat mentette meg az AVIVA módszer és sikerült végül természetes úton megfogannia a magzatnak. Van remény. Mindig van és kell, hogy legyen remény.
Hiszem, hogy kellő kitartással és odafigyeléssel el lehet érni azt.
A 4 órás betanító alaptanfolyamot Sarkadi Editnél végeztem 2015.12.12-én. Számos érdekességet mesélt a torna gyakorlatok megmutatása mellett. Edit nagynénjétől Tóth Líviától "örökölte" az AVIVA módszert és a saját magán is érzi mennyi pozitív élettani hatása van ennek a tornának, a rendszeres végzésnek.
A MensMentises 3 pillér elmélet nála is visszaköszönt.
A MensMentises 3 pillér elmélet nála is visszaköszönt.
1. a táplálkozás. Kerülni a fehér lisztet, fehér rizst, finomított cukrot, ecetet (ez számomra új volt), fehérjében gazdag táplálkozást (Ez utóbbit az MM nem mondja, de mindenképpen mindent mértékkel kell fogyasztani és úgy, ahogy a szervezeted jelzi, mikor mit kíván. Persze a diétának előírt mennyiségben, de a minőséget mindig szem előtt tartva.) Edit ebben sem mondott ellent a többi elméletnek. Saját maga sem vega, és arra hívta fel a figyelmünket inkább, hogy a testünk jelzi mire van szüksége
2. a testmozgás. Az AVIVA jól beleilleszthető az IR+PCOS előírt heti 3x40+1x40 perc edzésbe. PCOS esetén napi gyakorlást javasolt, amíg a tünetek fennállnak. Más betegségek esetén ez a szám eltérő lehet. Egy egészséges nőnek elég heti 2-3x végezni ezt a kb. 30 perces tornát.
3. a lelki pillér. Mindenképpen foglalkozni kell a lelki oldalával is a dolgoknak.
3. a lelki pillér. Mindenképpen foglalkozni kell a lelki oldalával is a dolgoknak.
A tornagyakorlatok különben nem nehezek, mindenki könnyedén el tudja sajátítani és begyakorolni. Kicsit régi zenei válogatásra történik a torna, de nekem tetszik, amikor a Beatles OB-LA-Di, OB-LA-DA vagy Barbara Streisand Memory című száma szól a hangszórókból és erre kell végezni a gyakorlatokat. Persze ha már tudod a gyakorlatsort lehet hozzá saját zenét választani, ami ritmusban hasonló és időben megegyező.
Összességében egy dolog egyre erősebben kezd bennem kirajzolódni. Szép és jó, hogy próbálom tartani a diétát és próbálok mozogni úgy és annyit amennyit kell. De az a lelki pillér nem megy valami fényesen. Az elfogadás, hogy egészségesen kell élnem elvben remekül megy. Tudom mit mikor kb. mennyit kéne ennem. Tudom mit mikor kb. mennyit kéne tornáznom. Mégis feltör belőlem a kérdés: Hol vagyok én? Mikor jut elég időm magamra a kötelezőn túl? Mikor jut elég időm a családomra, a barátaimra?
Egy átlagos hétköznap 5 órakor érek haza, akkor állok neki főzni, tornázni. Mire mindennel végzek fél 9 van és lassan menni kell fürödni és aludni. Akkor még nem olvastam, nem néztem filmet, nem beszélgettem a párommal. Hogyan lehet jól gazdálkodni az idővel? Talán a következő lépés ez lesz. Találni egy olyan szakembert, egy olyan segítőt, aki ebben tud elkalauzolni és tanácsot adni.
Addig is küzdök tovább és tornázom az AVIVA módszerrel, hogy utána az én történetem is sikertörténet lehessen :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése